„Bičių korys“ – tai bendruomenių kraštotyra, kur kiekvienas gali pateikti turimą kraštotyros pobūdžio tekstinę / vaizdinę medžiagą apie Vilniaus apskrities vietoves ar žmones.

Bičių korys

„Vilnijos vartų“ dalis „Bičių korys“ skiriama  bendruomenių kraštotyros informacijos sklaidai. Tai lyg bičių korys, į kurį savo „medų“ – pasakojimus, prisiminimus, vaizdinę medžiagą – gali atnešti kiekvienas, besirūpinantis savo tapatybės ugdymu, Vilniaus ir Vilnijos paveldo išsaugojimu, sklaida.

Įamžinti tautinį paveldą skaitmeniniu pavidalu svarbu, saugu ir patogu. Taip teigė žymi kultūros paveldo elektroninėje erdvėje puoselėtoja, docentė, matematikos mokslų dr. Nerutė Kligienė (1944–2011), apdovanota Lietuvos mokslo premija. Dr. N. Kligienė paliko kraštiečius vienijančios bendrijos viziją. Ji rašė, kad, naudojant šiuolaikines informacines technologijas, nesunkiai gali būti sukurta internetinė elektroninė saugykla, į kurią duomenis (tekstus, paveikslus, vaizdo ar garso įrašus) gali pateikti projekto vykdytojai iš bet kurios pasaulio šalies. Tokiu būdu į kraštotyros informacijos sklaidą būtų galima įtraukti ir į užsienį pasitraukusius kraštiečius, turinčius vertingos istorinės medžiagos, prisiminimų iš praeities laikų, dar nepublikuotų nuotraukų, laiškų ir kt. Skaitmeninė forma užtikrina operatyvų medžiagos pateikimą iš bet kurios pasaulio vietos. Taip būtų sukauptas ir išsaugotas vertingas paveldas, pasklidęs globaliame pasaulyje.

Pateikiant informaciją į „Bičių korį“ reikėtų stengtis ją tiksliai aprašyti. Prašytume nurodyti tikslius minimų vietovių pavadinimus, aprašomų asmenų vardus, pavardes, gyvenimo datas, fotonuotraukose įamžintus žmones. Reikėtų taip pat pateikti trumpą informaciją apie istoriją papasakojusį asmenį (istorijos liudininką) bei apie tekstus užrašiusius ar vaizdus įamžinusius asmenis. Galima nurodyti informacijos pateikėjo kontaktus.

Pateikti informaciją į „Bičių korį“ gali tik užsiregistravę asmenys. Užsiregistruoti, gauti instrukciją apie tekstų, vaizdų įdėjimą į svetainę arba atsiųsti turimą medžiagą galima šiuo adresu: jurgita.lazauskaite@amb.lt arba parašius el. laišką tam tikros bibliotekos darbuotojui (žr.: Kontaktai).