Bažnytinio paveldo muziejus atveria lankytojams Šv. arkangelo Mykolo bernardinių vienuolyno I aukštą

Bernardinėms priklausęs vienuolyno ansamblis (Šv. Mykolo g. 9) Vilniuje ypatingas ne tik Lietuvoje analogų neturinčia renesansine architektūra, bet ir savo nepakartojama istorija, glaudžiai susijusia su garsia LDK magnatų Sapiegų gimine. Nuo rugpjūčio 20-osios kiekvieną šeštadienį vyks ekskursijos po lobynų parodą ir buvusio bernardinių vienuolyno pirmąjį aukštą.

Nors vienuolyno istorijoje netrūko dramatiškų įvykių ir atsinaujinimo periodų, Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir vienuolyno pastatas išorėje nuo XVII a. pradžios nedaug tepasikeitė. Tai retas išlikęs Vilniaus renesansinės architektūros pavyzdys, kurio struktūroje ir dekoro formose įžvelgiama tiek praeinančios gotikos, tiek Lietuvą pasiekusio manierizmo įtaka. Klestėjimo laikotarpiu tai buvo turtingiausias bernardinių vienuolynas Abiejų Tautų Respublikoje. Dabar bažnyčioje įkurtas Vilniaus arkivyskupijos Bažnytinio paveldo muziejus.

Rytinio korpuso pietiniame kampe yra didžiausia ir puošniausia vienuolyno patalpa, kurios lubos dekoruotos Sapiegų gimės herbais. Tai refektoriumas – vienuolyno valgomasis, kurį nuo rugsėjo 1 d. ir be ekskursijų galės aplankyti visi norintys. Buvusiose vienuolyno virtuvės patalpose eksponuojamas didžiausias išlikęs krosnies kaminas Lietuvoj. Vienuolyno koridoriuje ir refektoriume – ką tik restauruoti išskirtinę meninę vertę turintys paveikslai iš įvairių bažnyčių.

Within the novel julius caesar, mark antony http://overnightessay.co.uk/ uses constant repetition in order to induce a contradicting emotional reaction from the plebeians that challenges the conspirators
Dalintis straipsniu: