Sveiki atvykę į „Vilnijos vartus“!

Dokumentinio filmo „Meistras, stebėjęs kasdienybę“, skirto Stanisławui Filibertui Fleury, peržiūra

Balandžio 23 d. 18.00 val. Šiuolaikinio meno centro kino salėje (Vokiečių g. 2, Vilnius) vyks dokumentinio filmo „Meistras, stebėjęs kasdienybę“, skirto Vilniaus fotografui Stanisławui Filibertui Fleury, peržiūra. 

Lenkų režisieriaus Andrzejaus Ciecierskio 2018 m. sukurta dokumentinė juosta „Meistras, stebėjęs kasdienybę“ („Mistrz scen rodzajowych“), tai pirmasis kinematografinis bandymas pristatyti vieno garsiausių XIX-XX a. sandūros Vilniaus fotografų, fotografijos meno pionieriaus, dailininko Stanisławo Filiberto Fleury gyvenimą ir kūrybinį palikimą. Garsusis fotografas įdomiausius savo darbus sukūrė ne studijoje (kurioje užsisakyti šeimyninę fotografiją buvo bene kiekvieno save gerbiančio vilniečio garbės reikalas), bet klajodamas po Vilnių ir jo apylinkes. Bene labiausiai menininką domino miestas, jo gatvės ir žmonės natūralioje savo aplinkoje, t.y. miesto kasdienybės vaizdai. Unikalios Fleury fotografijos leidžia tarsi persikelti į praeitį ir geriau pažinti anuometinį Vilnių. Lenkijoje ir Lietuvoje filmuotoje juostoje apie garsųjį prosenelį pasakoja Aleksandra Fleury-Kręgielska. Taip pat svarbūs fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus komentarai. Lenkijos instituto Vilniuje ir TVP Gdańsk organizuojamoje filmo premjeroje Šiuolaikinio meno centre dalyvaus filmo režisierius Andrzej Ciecierski ir kūrybinė grupė. 

Filmas lenkų kalba su lietuviškais titrais. Įėjimas laisvas.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje – Instytut Polski w Wilnie, Lenkijos televizija TVP3 Gdańsk, Šiuolaikinio meno ceŠMC kino salė | CAC Cinema

Naujienos