Sveiki atvykę į „Vilnijos vartus“!

Knygos „Rasų kapinės Vilniuje – istorija, menas, gamta“ pristatymas

2019 m. lapkričio 27 d. , 12:00 val., Lenkijos ambasadoje Vilniuje (Šv. Jono g. 3) vyks knygos „Rasų kapinės Vilniuje – istorija, menas, gamta“ pristatymas. 

„Rasų kapinės Vilniuje – istorija, menas, gamta“ – tai kompleksinė monografija apie vienas svarbiausių Vilniaus kapinių. Jose amžinojo poilsio atgulė daugelis žymių Lenkijos ir Lietuvos istorijai bei kultūrai nusipelniusių žmonių. Šios kapinės – ne tik lenkų paveldo už šalies ribų dalis, bet ir svarbus šiuolaikinės, nepriklausomos Lietuvos paveldo ir tapatybės elementas.
Monografijos autoriai detaliai pristatė kapinių istorines ir meno – funeralinės architektūros – gijas. Kitas publikacijos privalumas – platus teritorijos sutvarkymo bei ten esančios gamtos aprašymas. Leidinys išleistas dviem kalbom: lenkų ir lietuvių.

Susitikimo metu knygą pristatys jos bendraautoriai, taip pat bus galima dalyvauti diskusijoje Rasų kapinių tema.

Visus suinteresuotuosius prašome iki š. m. lapkričio 19 d. patvirtinti savo dalyvavimą el. paštu vilnius.embassy@msz.gov.pl su prierašu „Registracija – Rasos“. Išankstinė registracija yra būtina.

Pristatymas vyks lenkų ir lietuvių kalba su vertimu.

Renginio organizatoriai:
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Litwa (Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje), Lenkijos institutas Vilniuje – Instytut Polski w Wilnie, Instytut Polonika (Institutas POLONIKA), Towarzystwo Naukowe „Societas Vistulana“ (Mokslo draugijos valdyba „Societas Vistulan“).

Naujienos