Sveiki atvykę į „Vilnijos vartus“!

Nauja knyga apie Vilnių

„Vilnius per amžius“ – tai gausiai iliustruotas albumas su komentarais ir senaisiais Vilniaus miesto planais, nukeliantis skaitytoją į romantišką Lietuvos sostinės praeitį. Knygą sudaro Varšuvoje gimusio, kurį laiką Vilniuje gyvenusio ir dirbusio garsaus lenkų rašytojo Juzefo  Ignaco Kraševskio (J. I. Kraszewski, 1812–1887) prisiminimai, dienoraščiai, romanų fragmentai, kuriuose, remiantis dokumentais ir istorine medžiaga, vaizduojama Lietuva, Vilnius ir vilniečiai nuo XVI a. pabaigos iki XIX a. pirmos pusės, kai jaunasis rašytojas atvyko į miestą studijuoti medicinos, o vėliau ir literatūros. Įvairiu metu publikuotus tekstus sieja meilė Vilniui, domėjimasis miesto istorija, jo architektūra, legendomis, nepakartojama dvasia ir gyventojais.
J. Kraševskis pasakoja apie Vilniaus bažnyčias ir didžiąsias religines šventes, tikinčiųjų procesijas, vargšus studentus ir vežėjus, miesto kavines, traktierius, savo paslaugas atvykėliams siūlančius kalifaktorius, palėpėse organizuojamus vaidinimus, tarp miesto gyventojų sklandžiusias paskalas, Vilniuje leidžiamus laikraščius ir knygynus, puikiuosius parkus bei prašmatnius dvarus.

Kraševskis Juzefas Ignacas. Vilnius per amžius. – Iš lenkų k. vertė ir knygą sudarė Kazys Uscila. – Vilnius: Briedis [2017]. – 120 p.: iliustr.

Daugiau apie J. I. Kraševskį skaitykite : http://www.vilnijosvartai.lt/personalijos/juzefas-ignacas-krasevskis-jozef-ignacy-kraszewski/

 

Naujienos