Sveiki atvykę į „Vilnijos vartus“!

Šiandien gimimo dieną švenčia muzikantas, dainų autorius, aktorius Andrius Mamontovas

Andrius Mamontovas. Nuotr. iš kn.: Autoportretai. – Vilnius, 2002. – Kn. 1, p. 180.

Andrius Mamontovas. Nuotr. iš kn.: Autoportretai. – Vilnius, 2002. – Kn. 1, p. 180.

Vilnius yra A. Mamontovo gimtasis miestas. Vaikystė prabėgo ant Tauro kalno“. Daugiau kaip 40 metų jis gyvena Antakalnio mikrorajone. Iš pradžių gyveno su tėvais, vėliau su šeima įsigijo butą. Antakalnis dainininkui – vienintelė vieta, kurioje jis visada norėjo gyventi. Čia jam pažįstama kiekviena gatvė, kiekvienas kiemas, o daugelis vietų susijusios su įvairiais prisiminimais. 

Apie Antakalnį jis sako: „Antakalnis – kitoks […], bet irgi turi savo veidą. Jis ramus, inteligentiškas, galbūt net taip būtų galima pavadinti… Antakalnyje yra keletas gatvių, kur nuo seno gyveno inteligentija, įvairių profesorių, akademikų, menininkų. Tai rajonui suteikia tam tikrą nuotaiką“. Vilnius A. Mamontovui tai miestas, į kurį norisi grįžti, miestas, kuriame jaučiasi saugus.

A. Mamontovo iniciatyva Vilniuje nuo 1997 m. gegužės rengiama gatvės muzikos diena. Svarbiausias jos tikslas – sukurti mieste šventę, vyksmą, kad žmonės burtųsi, kad kiekvienas galėtų tapti gatvės muzikantu. „Norėjosi, kad ir pas mus visur skambėtų muzika. Kad žmonės pamatytų, kad tuomet gyvenimas atrodo šiek tiek kitaip – ir nuotaika kita, ir draugiškesni visi. Juk esam lietuviško charakterio – uždari, intravertai, ir tai, kas geriausia, pasiekiame tada, kai sugebame susivienyti. Pagalvojau, kad visiems sykiu išeiti į gatves groti yra daug paprasčiau, drąsiau, negu vienam, juolab kai nesi profesionalus muzikantas“, – sako Andrius.

2011 m. A. Mamontovas apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle už bendruomenės telkimą [9]. Apdovanojimą dainininkas atsiėmė apsilankęs miesto savivaldybėje. „Kaip suprantu, tai apdovanojimas nuo Vilniaus miesto. Gauti statulėlę už savo veiklą iš gimtojo ir mylimo miesto yra didelė garbė“, − po susitikimo su meru kalbėjo dainininkas.

Elizabeth black says do my homework read this lab report october 21, 2012 at 6 46 am 21 out of 22

Naujienos