Sveiki atvykę į „Vilnijos vartus“!

Šiandien minime 263-ąsias architekto Lauryno Gucevičiaus gimimo metines

Laurynas Gucevičius ir jo epocha. – Vilnius, 2004. Knygos viršelis

Laurynas Gucevičius ir jo epocha. – Vilnius, 2004. Knygos viršelis

L. Gucevičius vadinamas lietuviškojo klasicizmo architektūros pradininku. Architektas siekė sukurti savą, vilnietišką klasicizmo išraišką, suteikė savo kūriniams senosios nacionalinės architektūros ir klasicizmo kūrybinių principų skambesį. Jo pastatai pasižymi paprasta ir darnia kompozicija, ramiu didingumu, puikia aplinkinės erdvės sandara, saikingu dekoru. L. Gucevičiaus suprojektuoti pastatai (Vilniaus katedra, Vilniaus rotušė,  Verkių dvaro rūmai, Vyskupų rūmai, Tiškevičių rūmai, Leibošico namas) tapo vertingais Vilniaus miesto ir jo apylinkių architektūriniais akcentais. 

L. Gucevičiaus suprojektuotų pastatų yra ne tik Vilniaus mieste, bet ir kitose Vilniaus apskrities vietose. Architektui priskiriami Buivydžių rūmai, Sudervės ir Maišiagalos bažnyčios Vilniaus rajone,  Čiobiškio dvaro kompleksas Širvintų rajone, Cirkliškio dvaro kompleksas Šenčionių rajone.

Manoma, kad architektas kūrė projektus Lietuvos didikams – Radviloms, Sapiegoms, Pociejams, Pacams, Chreptavičiams, Chominskiams, Scipijonams, Tyzenhauzams, Nesiolovskiams, Soltanams – užsakius.

Plačiau apie L. Gucevičiaus asmenybę, veiklą, atminimo įamžinimą Vilniaus apskrityje skaitykite čia: http://www.vilnijosvartai.lt/personalijos/laurynas-gucevicius-stuoka-gucevicius/?let=G

Maybe audio or kindle and submit to specific publishers who like and specialize in your genre romance, historical or science fiction buy papers novel

Naujienos