Vilniečiai domėjosi Švenčionių kraštu

Vasario 28 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko bibliografų organizuotas edukacinis susitikimas „Neužrašytos Vilnijos istorijos: prie samovaro“. Tokių edukacijų tikslas – jaukiai susibūrus parodyti, jog asmeniniai istorijos liudijimai yra svarbūs.

Renginį pradėjo vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė su trumpa paskaita apie egodokumentus. Ji papasakojo kas yra egodokumentas, aptarė jų tipus, svarbą. Ypač išskyrė memuarų, susijusių su tam tikro krašto vietovėmis, žmonėmis svarbą kraštotyros darbui ir pakvietė visus dalintis asmeniniais liudijimais apie savo kraštą.

Ryškiausias renginio momentas buvo dimisijos pulkininko leitenanto, Lietuvos žurnalistų sąjungos nario Povilo Šimkavičiaus pasakojimas apie Pašaminės kaimą (Švenčionių r.). Karininkas papasakojo apie šio kaimo lietuviškos bibliotekos ištakas, gyventojų pravardes. Taip pat su dideliu užsidegimu pristatė įžymius Pašaminės kaimo kraštiečius. Tarp jų – nusipelnę pedagogai, rašytojas, aviacijos karininkas, tautodailininkė ir kiti. P. Šimkavičius taip pat pristatė savo leidžiamą laikraštį „Šimkavičių šeima“ (žr. adresu).

Nemažas susirinkusiųjų skaičius gausiai užpildė nedidelę Adomo Mickevičiaus skaityklą. Toks susidomėjimas rodo, jog kraštotyros informacijos sklaida labai reikalinga. Prisipildę geros nuotaikos ir entuziazmo ruošiamės kitiems artėjantiems renginiams.

Gerta Stanionytė

 

 

Dalintis straipsniu: