Personalijų dalyje rašomos biogramos vietovėms nusipelniusių asmenų, apdovanotų įvairiomis nominacijomis, taip pat žymių žmonių, kurių atminimas įamžintas Vilniaus apskrities vietovėse. Rašoma apie žymius žmones, kuriems čia įsteigti memorialiniai muziejai, atidengti paminklai ar memorialinės lentos.
Skaityti plačiau
Elektrėnų savivaldybė Šalčininkų rajonas Širvintų rajonas Švenčionių rajonas Trakų rajonas Ukmergės rajonas Vilniaus apskritis Vilniaus miestas Vilniaus rajonas
A B C Č D E Ė F G H I Y J K L M N O P R S Š T U Ū V Z Ž
Iš viso: rezultatų: 612

Pagerbimai

Nominacijos:

Išvalyti Filtruoti

Juozas Leckas

Gyvenimo datos:-
Gimimo vieta:-
Veikla:bendrovės „Hronas“ darbuotojas
Nominacijos: Apdovanojimas Šv. Kristoforo statulėle (2001)

2001 m. J. Leckas buvo apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle už kilnų ir drąsų poelgį – dviejų mažamečių vaikų išgelbėjimą nuo gaisro. Tai buvo ne pirmas kartas, kai  jis apsaugojo nuo mirties žmogų (savo kolegą, vos neiškritusį iš ketvirto aukšto) [1]. 
Atsiėmęs apdovanojimą nominantas sakė: „Geriausiai būna, kai vaikai  šypsosi, ir visiems viskas sekasi. Būtų geriau, kad tokios pagalbos niekam nereikėtų“ [2].

Apie J. Lecką rašoma periodikoje, yra informacijos internete.

Literatūra ir šaltiniai

1. Kaikarytė, Daiva. Dėl svetimų vaikų – į kovą su pragariškomis liepsnomis. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – 2001, priedas „Gyvenimo būdas“, p. 4.
2. Kuizinaitė, Milda. Šv. Kristoforai – už drąsą, kūrybą, verslą. – Portr. // Lietuvos rytas. – 2002, saus. 3, priedas „Sostinė“, p. 4. 

Parengė: Danguolė Dainienė (VAVB), 2009