„Bičių korys“ – tai bendruomenių kraštotyra, kur kiekvienas gali pateikti turimą kraštotyros pobūdžio tekstinę / vaizdinę medžiagą apie Vilniaus apskrities vietoves ar žmones.

Skaityti plačiau
Elektrėnų savivaldybė Šalčininkų rajonas Širvintų rajonas Švenčionių rajonas Trakų rajonas Ukmergės rajonas Vilniaus apskritis Vilniaus miestas Vilniaus rajonas
Širvintų rajonas Iš tremties siųstos širvintiškių nuotraukos ir atvirukai

Iš Igarkos, Jarcevo ir kt. tremties vietų – Mano mamos, Genovaitės Verkauskienės (1917–1999) tėvai, brolis, seserys, toli nuo Tėvynės būdami, siųsdavo ilgesio pilnus laiškus, o ant nuotraukų rašydavo eiles, kuriose irgi atsispindėdavo meilė Tėviškei, ilgesys namams, artimiesiems. Kartais užrašydavo ir Vinco Kudirkos „Tautiškos giesmės“ eilutes (Leonas Kupčiūnas, kalėjęs Sibiro lageriuose).

Apie juos (Kupčiūnų šeimą, ištremtus 1948 metais: Joną ir Uršulę, jų dukras Anastaziją ir Albiną, Eleną (Aliūnę) Misiūnienę su 4 vaikais, sūnų Leoną – partizaną, nuteistą katorgos darbams) esu parašiusi prisiminimuose apie Burniškes (žr. šios svetainės dalyje „Bičių korys“ adresu: http://www.vilnijosvartai.lt/vietove/burniskiu-kaimas/).

Rūta Verkauskaitė