„Vilnijos vartų“ dalyje „Vietovės“ pateikiama trumpa informacija ir publikacijų apie Vilniaus apskrities vietoves apžvalgos.
Skaityti plačiau
Elektrėnų savivaldybė Šalčininkų rajonas Širvintų rajonas Švenčionių rajonas Trakų rajonas Ukmergės rajonas Vilniaus apskritis Vilniaus miestas Vilniaus rajonas
Vilniaus miestas Senamiesčio seniūnija / Senamiestis Paminklas rašytojoms seserims Marijai Ivanauskaitei-Lastauskienei ir Sofijai Ivanauskaitei-Pšibiliauskienei, slap. Lazdynų Pelėdai (Visų Šventųjų g., Vilnius)

Paminklas rašytojoms seserims Marijai Lastauskienei ir Sofijai Pšibiliauskienei, slap. Lazdynų Pelėdai

Adresas: skvere Visų Šventųjų g., Vilnius, Vilniaus m. sav.

Aprašymas: 1995 m. lapkričio 23 d. skvere prie Visų šventųjų bažnyčios atidengtas 11 metų kurtas bronzinis paminklas „Seserys“, (skulpt. Dalia Matulaitė), skirtas Lazdynų Pelėdos atminimui. Pasak, literatūrologės, prof. Viktorijos Daujotytės, sukurtas paminklas „ne tik įžymioms rašytojoms, bet ir moterims kūrėjoms. Ne tik rašytojoms, bet ir seserims, nes seserystė arba brolystė yra vienas pačių gražiausių žmonių dvasinių ryšių. Tai paminklas, kuriame jaučiamas amžinas Žemaitijos kelias į Vilnių. Su klumpėmis, kraičio skryniomis, su namais“.