40-toji poezijos ir muzikos šventė Bareikiškėse

Gegužės 25 d. šeštadienį, Vladislavo Sirokomlės muziejuje Bareikiškėse įvyko poezijos ir muzikos šventė „Sirokomlės lyra“. Jau tradiciniu tapusiame susitikime ir šiais metais nepritrūko talentingų poetų. Į renginį susirinkusius autorius, poezijos kūrėjus bei kitus svečius pasveikino Vladislavo Sirokomlės Muziejaus direktorė Helena Bakulo, o renginio eigą kuravo poetas ir prozininkas, humanitarinių mokslų daktaras Juzef Šostakovski. Pirmasis tokio pobūdžio renginys Bareikiškėse įvyko prieš 40 metų. Šventės iniciatorė ir organizatorė buvo Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka.

Šių metų susitikime su savo kūryba susirinkusius supažindino poetai: Miroslava Bartoševič, Daniel Doveiko, Irena Duchovska, Tamara Justicka, Zbignev Maciejevski, Agnieška Masalytė, Vojciech Piotrovič, Božena Naruševič, Juzef Šostakovski, Anna Jeramčuk, Aleksander Snežko, Teresa Markevič, Večeslav Zinkievič.

Kiekvienas iš susirinkusių poetų turėjo galimybę perskaityti kelias, laisva tema sukurtas eiles. Renginyje netrūko ir muzikos, kadangi šių metų renginyje savo kūrybai akomponuoti gitaros skambesiu nusprendė ir poetas-muzikantas Zbignev Maciejevski. Pasirodė ir liaudies šokių kolektyvas iš Marijampolio „Kropelki“ (vadovė: Kristina Voleiko).

Šventės pabaigoje vyko dviejų Vilniaus krašto poetų eilėraščių rinkinių pristatymas. Tai buvo jaunojo poeto Danielio Doveiko antroji poeziojos knyga „Na rozstaju“ („Kryžkelėje“) ir pirmasis Tamaros Justickos poezijos rinkinys „ Nastał czas na nowe drogi“ („Atėjo laikas naujiems keliams“).

Informaciją pateikė Vilniaus rajono savivaldybės CB Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja Irena Baranovskaja

Dalintis straipsniu: