Išleista knyga apie vilnietę romansų ir baladžių atlikėją Liubą Nazarenko

Išleista knyga apie vilnietę romansų ir baladžių atlikėją, grupės „Harmonia“ įkūrėją ir daugiametę vadovę Liubą Nazarenko (1964– 2020).

Spalio 6 d. Rudaminos daugiafunkcio kultūros centro Marijampolio skyriuje vyko amžinatilsį romansų atlikėjos Liubos Nazarenko atminimo vakaras ir knygos „Luba Nazarenko w poszukiwaniu harmonii“ (liet. „Liuba Nazarenko  harmonijos paieškoje“) pristatymas.

Nors Liubos Nazarenko gyvenimas buvo gana trumpas, bet jos biografija nepaprastai įdomi, turtinga ir dramatiška. Liuba buvo daugialypis, talentingas ir jautrus žmogus.
Viename iš interviu Liuba sakė, kad jei ji kada nors taps žinoma, tai tik dėl romansų. Tai buvo pranašiški žodžiai. Romansai leidžia išreikšti jausmus, mintis, nuotaikas, atverti giliausias širdies gelmes. Liuba Nazarenko sugebėjo atverti širdį ir sužavėti publiką pirmuoju dainuotu romansu. Jos koncertai pritraukdavo minias romantikos mylėtojų. Atlikėja tikėjo, kad romansai padeda išgydyti sudaužytas širdis.

Knygoje „Luba Nazarenko w poszukiwaniu harmonii“ aprašytas visas jos gyvenimas: vaikystė, karjeros kelias, aistra romantikai, dilemos, vienatvė…
Leidinyje gausu L. Nazarenko nuotraukų, kurios pasakoja apie skirtingus atlikėjos gyvenimo laikotarpius. Daugiausia nuotraukų sudaro akimirkos iš veikiančio Marijampolio kultūros centre vokalinio ansamblio „Harmonia“, kuriam Liuba vadovavo daugiau nei 34-erius metus, pasirodymų. Knygoje taip pat užfiksuoti draugų ir pažįstamų prisiminimai apie žinomą romansų atlikėją.

Knyga buvo išleista bendradarbiaujant Irenai Fedorovič-Vasilevskai, Teresai Skočik ir atlikėjos draugams. Grafinį knygos dizainą ir viršelį sukūrė Slavomir Subotovič, tekstą parengė Kristina Ručinska. Knygos išleidimą parėmė Vilniaus rajono savivaldybė.

Luba Nazarenko w poszukiwaniu harmonii / [redakcja: Irena Fiedorowicz-Wasilewska, Teresa Skoczyk]. – Wilno, 2022. – 79, [1] p.: iliustr., portr.

Informacija parengė Irena Baranovskaja (Vilniaus r. SCB)

Dalintis straipsniu: