Mobili programėlė „Istoriniai pasimatymai“

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kartu su VšĮ „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“  pristato nemokamą mobiliąją programėlę „Istoriniai pasimatymai“, kurioje – 15 naujų kultūrinių maršrutų trijuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Alytuje, Varėnoje.

Interaktyvūs maršrutai audiogido principu supažindina su Lietuvos rašytojais ir kūrėjais: į istorinius pasimatymus kviečia Vilniaus Gaonas, Jonas Basanavičius, Adomas Mickevičius, Žemaitė, Lazdynų Pelėda, Judita Vaičiūnaitė, Jurga Ivanauskaitė, Jurgis Kunčinas, Ona Šimaitė, Petras Vileišis, Juozapas Zavadskis, Pranciškus Skorina, Anzelmas Matutis, Vincas Krėvė, Jurgis ir Marija Šlapeliai. Viskas, ko prireiks – išmanusis telefonas ir ausinės. Maršrutai sudaryti sujungiant paveldo objektus, lankytinas ir istorines vietas, įdomiosios istorijos faktus. Programėlę įgarsino profesionalūs aktoriai.

Maršrutai yra skirtingo ilgio: vieni tęsiasi du ar tris kilometrus, o kai kurie – gerokai ilgesni. Trumpiausias maršrutas driekiasi Vilniaus senamiestyje ir siūlo interaktyvią pažintį su Vilniaus Gaonu. Čia keliaudami nužingsniuosite mažiau kaip kilometrą ir sustosite dešimtyje skirtingų stotelių. O štai pasimatymas su Jonu Basanavičiumi truks gerokai ilgiau – maršruto ilgis yra beveik 8 kilometrai, jo metu aplankomi 12 objektų – nuo Signatarų namų, kur buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės aktas iki Jono Basanavičiaus kapo Rasų kapinėse.

Programėlė įdomi miestiečiams ir miesto svečiams, istorijos entuziastams, norintiems pažinti miestų architektūrą, istoriją, kūrėjų biografijas. Kiekviename pasimatyme-maršrute istorinės asmenybės pirmuoju asmeniu pasakos miesto istoriją, pažymės svarbias datas, faktus.

Programėlę „Istoriniai pasimatymai“ nemokamai atsisiųsti galima iš „Google Play“ ir „App Store“.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Dalintis straipsniu: