Naujienlaiškis kraštotyrininkams

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka leidžia „Naujienlaiškį kraštotyrininkams“, skirtą Alytaus ir Vilniaus apskričių savivaldybių bibliotekų darbuotojams. Ką tik pasirodė 2022 metų pirmasis naujienlaiškis, kurį trumpai pristato jo sudarytoja Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė: „Šiame leidinio numeryje pateikiame labai svarbios veiklos – rengiamų kraštotyros duomenų bazių – 2021 m. pildymo statistiką. Joje aiškiai matyti kiekvienos iš mūsų apskričių viešųjų bibliotekų indėlis į bendrą darbą. Norėtųsi, kad iš šios statistikos būtų padarytos išvados.

Leidinyje toliau tęsiame dalijimąsi gerąja patirtimi. Praėję metai buvo paskelbti Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Prasminga, kad bibliotekos, kurių aptarnaujamose teritorijose gyvena totoriai, gražiai šiuos metus paminėjo. Spausdiname du straipsnius, kuriuose atsispindi ši bibliotekų veikla. Rubrikoje „Iš darbo patirties“ supažindiname su kraštotyros projektais – Irena Baranovskaja iš Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos pasakoja apie projektus tautinėms kultūroms, tarp jų – ir totorių – populiarinti. Jūratė Šalaševičienė iš Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos rašo apie parengtą nemažos apimties kraštotyros darbą apie Alytaus totorius.

Leidinio rubrikoje „Patariame“ stengiamės pasižiūrėti į parodų rengimą – kas primiršta, kas naujo. O rubrikoje „Rekomenduojame“ VAVB vyresnioji bibliografė, lituanistė Nijolė Sisaitė apžvelgia dvi knygas apieVilniaus krašto kalbą – tai iki šiol labai aktuali tema daugiataučiame regione. Čia rekomenduojamose knygose paskaitę kalbininkų teiginius, turime galimybę pasipildyti savo žinias profesionalia informacija.

Kviečiame skaityti 2022 metų naujienlaiškį kraštotyrininkams Nr.1: https://amb.lt/regionas/data/public/uploads/2022/06/naujienlaiskis-krastotyrininkams-nr.-3.pdf

Dalintis straipsniu: