Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos antrame aukšte esančioje poilsio erdvėje galite rasti leidinių parodą „Visi keliai į Vilnių veda“. Parodoje pristatomi bibliotekoje saugomi pirmieji vadovai po Vilnių, išleisti lietuvių kalba 1937-1940 metais. Paroda iliustruota gatvių planeliais, sukurtais 1937 m. Vilniaus miesto planu, pridėtu prie „Vilniaus ir jo apylinkių leidinio“. Iš šio vadovo atrinkti ir informaciniai, reklaminiai įstaigų skelbimai, citatos, atskleidžiančios miesto, pastatų ir gatvių istoriją.
1937 m. Adomo Juškevičiaus ir Juozo Maceikos parengtas vadovas „Vilnius ir jo apylinkės“ – pirmasis tokio pobūdžio leidinys lietuvių kalba. Iki pat XX a. 4-o dešimtmečio vadovai po Vilnių buvo leidžiami tik rusų, lenkų ir vokiečių kalbomis, dažnai nutylint arba labai menkai užsimenant apie krašto lietuviškumą.
Autoriai leidinyje pateikė geografinių, istorinių žinių apie Vilnių, aprašė žymesnes gatves ir namus, priemiesčius ir apylinkes, architektūros paminklus, gausiai iliustravo nuotraukomis. Prieduose pateikė įstaigų (archyvų, bankų, bibliotekų, muziejų, aukštųjų mokyklų ir kt.) adresyną bei miesto planą. Tačiau „Vilnius ir jo apylinkės“ nuo anksčiau leistų rusiškų ar lenkiškų vadovų skyrėsi dėmesiu lietuvių gyvenimui ir veiklai. Autoriai žinių sėmėsi iš autentiškų dokumentų, liudytojų atsiminimų; įtraukė XX a. pradžios nacionalinio atgimimo vietas, nurodė Vilniuje tuo metu veikusias lietuvių draugijas.
Deja, šio leidinio tiražas dar spaustuvėje buvo konfiskuotas ir išvežtas sunaikinti, paliekant tik kelis egzempliorius teismo bylai. Leidinio autoriai buvo apkaltinti tuo, kad paviešino karinius objektus (tiltus), sulietuvino lenkiškus vietovardžius, Vilnius leidinėlyje atrodąs pernelyg lietuviškas, ir apskritai autoriai siekią atplėšti Vilnių nuo Lenkijos. Vėliau dėl įkalčių stokos byla buvo nutraukta, tačiau tiražas jau buvo sunaikintas. A. Juškevičiui ir J. Maceikai pavyko išgelbėti vos apie 30 egzempliorių.
Lietuvai atgavus Vilnių, 1940 m. „Spaudos fondas“ Kaune šį gidą išleido dar kartą. Antrasis leidimas buvo mažesnis, neliko skyrelio apie draugijas, dalis gatvių turėjo kitus pavadinimus. 1937 m. laida tapo bibliografine retenybe, o vienas išlikusių egzempliorių saugomas Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.
Parodoje „Visi keliai į Vilnių veda“ pristatomi šioje bibliotekoje saugomi pirmieji vadovai po Vilnių, miesto planai, gatvių sąrašai, išleisti lietuvių kalba 1937–1940 m. Paroda iliustruota Kristinos Karvelytės pieštais gatvių planeliais, sukurtais remiantis 1937 m. Vilniaus miesto planu, pridėtu prie „Vilniaus ir jo apylinkių“ leidinio. Iš šio vadovo atrinkti ir informaciniai, reklaminiai įstaigų skelbimai, citatos, atskleidžiančios miesto, pastatų ir gatvių istoriją.
Parodą rengė vyresnioji bibliografė-kraštotyrininkė Giedrė Saulienė ir dailininkė Kristina Karvelytė.