Prisiminimų vakaras: Bibliotekai – 70!

Spalio 22 dieną mūsų bibliotekoje vyko renginys „Neužrašytos Vilnijos istorijos: prie samovaro“. Šiemet Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka švenčia 70 metų jubiliejų, todėl paskatinti direktorės Emilijos Banionytės idėjos bibliografai pakvietė buvusius bibliotekos darbuotojus pasidalinti savo prisiminimais apie darbą. Jau tradicija tapusių susitikimų prie samovaro tikslas parodyti, kad asmeniniai liudijimai yra svarbūs.

Renginys prasidėjo vyriausiosios bibliografės Zitos Tiukšienės pasakojimu apie pirmąjį bibliotekos darbo dešimtmetį (1950–1960m.). Nuostabą susirinkusiems kėlė ankštos to meto patalpos, žinių apie bibliotekininkystę trūkumas. 

Po bibliografės pasakojimo klausėmės unikalaus vienos pirmųjų bibliotekos darbuotojų Janinos Kunskienės garso įrašo apie įsidarbinimą bibliotekoje 1950 metais. Buvusi darbuotoja trumpai aptarė ir bibliotekos veiklą pirmaisiais jos gyvavimo metais. Tuo metu biblioteka buvo įsikūrusi buvusiuose Knygų rūmuose, Sniadeckių (dabar K. Sirvydo) gatvėje.

Ko gero, įsimintiniausia renginio dalis – buvusių darbuotojų Marijos Šriubšienės, Audronės Mačiulienės, Jadvygos Švenčionienės pasidalinimas prisiminimais apie bibliotekoje praleistus metus. M. Šriubšienė pasidalino įspūdžiais apie direktorės Liudos Pagirienės vadovavimo metais vykusias darbuotojų keliones bei bibliotekos teatro veiklą.

A. Mačiulienė prisipažino, kad šioje bibliotekoje prabėgo bene visas jos gyvenimas. 1961 metais mūsų bibliotekos didžiojoje salėje, tuometinėje skaitykloje, moteris netgi atšventė savo vestuves! Jose dalyvavo ir pirmasis bibliotekos vadovas Petras Ciunis.

J. Švenčionienė užsiminė apie darbą Meno skyriuje, bibliotekoje veikusį koridoriaus teatrą. Visos buvusios darbuotojos teigė, kad mūsų biblioteka taip sparčiai keičiasi, kad dabar joje galėtų ir pasiklysti. Tikimės, kad geriau pažinti dabartines bibliotekos erdves joms padės direktorės Emilijos Banionytės padovanotas visiškai naujai išleistas vadovas po biblioteką, kurį parengė Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė.

Džiugu, kad atsiminimais renginio metu išdrįso pasidalinti ir bibliotekoje dirbančios ilgametės darbuotojos Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė, Ona Juršėnienė, Zita Tiukšienė. 

Renginį apibendrino direktorės Emilijos Banionytės žodžiai, jog darbuotojai iš savo ilgų metų bibliotekoje labiausiai prisimena linksmus dalykus. Tad tikimės, kad mūsų biblioteka gyvuos dar ilgai ir suteiks linksmų akimirkų ne tik darbuotojams, bet ir bibliotekos lankytojams! Kviečiame drauge pamatyti žemiau esančią nuotraukų galeriją iš gražaus renginio.

Parengė: Gerta Stanionytė (VAVB), 2020

Dalintis straipsniu: