„Valanda Adomui Mickevičiui“ Vilniaus rotušėje

Rugsėjo 6 dieną 12 valandą Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31) vyks „Valanda Adomui Mickevičiui“, kurią organizuoja Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, šiuo renginiu pradedanti jau šeštąjį „Skaitymo festivalį“. 

Pokalbiui apie Adomo Mickevičiaus kūrybą ir gyvenimą pakvietėme du šios srities specialistus – knygų apie Adomą Mickevičių autorius ir vertėjus, nusipelniusius Lietuvos ir Lenkijos kultūros veikėjus Rimantą Šalną ir Voicechą Piotrovičių. Juos kalbins Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos bibliografas ir istorikas Linas Janulevičius.

Renginyje pristatysime vieną naujausių Adomui Mickevičiui skirtų knygų, tai – Ksavero Prušinskio „Apysaka apie Mickevičių“. Knygos autorius – diplomatas ir politikas, Ispanijos pilietinio karo korespondentas, jaunas žuvęs autokatastrofoje, labai įtaigiai ir lengvu stiliumi pasakoja apie žmogišką poeto gyvenimą, jo kūrybinį kelią, santykius su sutiktais žmonėmis.

Knygos vertėjams pavyko perteikti autoriaus siekimą parodyti poetą kaip romantišką klajoklį, kuris savaip siekė dvasinio tobulumo ir tame kelyje išbandė įvairius būdus bei praktikas – nuo slaptų organizacijų kūrimo iki sektantiško uždaros brolijos bendrabūvio. Susitikime su knygos vertėjais – Rimantu Šalna ir Voicechu Piotrovičium – bus dar daugiau įžvalgų apie epochą, politikus, modeliuotus Lenkijos ir LDK nepriklausomybės atkūrimo kelius ir paties A. Mickevičiaus patriotines pastangas, kurios nuvedė jį į Konstantinopolį, paskutinę gyvenimo stotį.

Tikimės, kad vilniečiams bus įdomu paklausyti knygos vertėjų, kurie A. Mickevičiaus biografijos bei kūrybos tyrinėjimui skyrė visą savo laiką nuo ankstyvos jaunystės, yra parengę ir išleidę knygų, publikavę daug straipsnių lietuvių ir lenkų kalbomis.

Pokalbis vyks prie šiuo metu Vilniaus Rotušėje eksponuojamo lenkų skulptoriaus Zbigniewo Pronaszko sukurtos A. Mickevičiaus skulptūros, taip ir netapusios realybe, sumažinto modelio.

Dėkojame renginio partneriams – Vilniaus rotušei.

Kviečiame vilniečius bei miesto svečius dalyvauti.

Daugiau apie „Skaitymo festivalį“ – www.skaitymofestivalis.lt.

Dalintis straipsniu: