Vilniaus vaizdų atvirukų paroda „Upė sveikina miestą“

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos II aukšte, Poilsio erdvėje prie Vilnistikos skaityklos, eksponuojama Vilniaus vaizdų atvirukų paroda „Upė sveikina miestą: Vilnius XIX a. pab. – XX a. pr. atvirukuose“.

Parodoje pristatoma dalis Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vilnistikos fonde saugomų Vilniaus vaizdų atvirukų, kurių sukaupta kiek per 200. Juose miestas dažnai atpažįstamas, tačiau ne rečiau priverčiantis ir nustebti. Kartu tai ir žmonių istorijos, keliavusios per Europą atvirlaiškių tekstuose, ir fotografų užfiksuoti miesto vaizdai, reprezentuojantys Vilniaus grožį.

Upė – neatsiejama Vilniaus miesto dalis, aprūpinusi vandeniu bravorus, pirtis ir skalbyklas, odininkų dirbtuves, malūnus ir audeklų apdirbimo įmones. Upės – tai ir miesto gynybinės sienos, ir svarbus tarptautinis vandens kelias. Jų kaimynystėje augo miestas – bažnyčių bokštais įsirėmęs į dangų, mūrų šešėliais ir grįstomis gatvelėmis kūręs (ir tebekuriantis) įspūdingą panoramą, atsiveriančią nuo kalvų, net iš trijų pusių supančių miestą. Ir šioje panoramoje neatsiejami Neries vingiai ir Vilnios čiurlenimas. Ir taip upė sveikina jauną Vilnių su 701-uoju gimtadieniu!

Parodą parengė VAVB vyresnioji bibliografė-kraštotyrininkė Giedrė Saulienė.

Dalintis straipsniu: