Vilniui – 700

Sveikiname mūsų miestą Vilnių ir visiems linkime skaityti apie jį!

Jungiamės prie daugiabalsio jubiliejinio Vilniaus sveikintojų choro, dalinamės informacija apie Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos renginius, skirtus sostinės jubiliejui.

Siūlome pasižvalgyti kraštotyros svetainėje „Vilnijos vartai“, sužinoti, ką galėtume skaityti apie Vilniaus istoriją, urbanistiką ir architektūrą, apie lankytinus objektus, apie miestą grožinėje literatūroje: https://bit.ly/3R48tRT.

Lankytojai laukiami prieš metus įsteigtoje Vilnistikos skaitykloje, kurioje galima rasti populiariausias knygas apie Vilnių. Čia taip pat nuolat veikia knygų ir dailės darbų parodos. Interaktyviame skaityklos stende rodomos virtualios parodos („Senieji Vilniaus vaizdai atvirukuose“, „XIX–XX a. vilniečių kasdienybė ir pramogos“, „Iš Vilniaus transporto istorijos“, „Senieji Vilniaus fotografai“, „Kokį Vilnių matė poetas Adomas Mickevičius“, „Senosios Vilniaus spaustuvės ir knygynai“).

Vilnistikos skaitykloje numatoma ir „Vilniaus mylėtojų“ klubo veikla – bus diskutuojama apie knygas, lankytojus kviesime į susitikimus. Planuojame parengti tokias literatūros parodas: „Vilnius atsiminimuose“, „Vilniaus getas“, „Naujos knygos apie Vilnių“ ir kt. Numatome ir virtualią parodą „Opera „Birutė“ Vilniuje“ bei elektroninį leidinį „Prisiminimuose gyvena: Vilnius, kurio nebėra“. Taip pat bibliotekoje bus rengiamos įvairios kitos parodos, laukia įdomi Liudo Mažylio surinktų atvirukų apie Vilnių paroda.

Siūlome virtualius žaidimus, viktorinas, kurie taip pat skatina daugiau sužinoti ir skaityti apie Vilnių: „Su gimtadieniu, Vilniau“; „Žvilgsnis į Vilniaus istoriją“; „Pasivaikščiokime po žaliąjį Vilnių“; „Iš Vilniaus medicinos istorijos“; „Pasivaikščiojimas po krikščioniškąjį Vilnių“; „Septyneri Adomo Mickevičiaus metai Vilniuje“: https://bit.ly/3ZZZQMo.

Nepamirštami ir mažieji bibliotekos lankytojai. Štai, gidė, edukatorė, pažintinių knygų vaikams autorė Rūta Norkūnė ir knygų personažė Meška kviečia švęsti Vilniaus 700-ąjį gimtadienį drauge. Bus susipažindinama su knygos „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja. Miesto gidas“ personažais, tyrinėjamas Vilnius.

Švęskime Vilniaus gimtadienį ir stenkimės daugiau sužinoti apie Gedimino miestą – mūsų sostinę.

Informaciją parengė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos vyriausioji bibliografė
Zita Tiukšienė

 

Dalintis straipsniu: