Sveiki atvykę į „Vilnijos vartus“!

Išleista knyga apie pirmąjį Vilniaus vaizdų fotografą Abdoną Korzoną

2018 m. gruodžio 6 d. 16.00 val. Lietuvos valstybės istorijos archyve (Mindaugo g. 8, Ekspozicijų ir edukacijos salėje) vyks Lietuvos fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus parengtos knygos „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ pristatymas.

1824 m. Pašaltuonio dvare netoli Tauragės gimusio ir po 1874 m. Troicke Orenburgo gubernijoje mirusio fotografo Abdono Korzono ateljė Vilniuje veikė 1859 – 1863 m. Šioje knygoje skaitytojas pamatys per tą laiką joje nusifotografavusių žmonių portretų galeriją, ankstyviausias Vilniaus nuotraukas, o su specialiais akiniais matys seniausius Lietuvos 3D vaizdus. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, grafika, dokumentais, žemėlapiais ir planais, archyvinių dokumentų faksimilėmis. Spalvingas pasakojimas paremtas spausdintais šaltiniais ir Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Prancūzijos archyvuose, muziejuose bei bibliotekose surinkta archyvine medžiaga. Pagrindinis knygoje panaudotų archyvinių dokumentų ir publikuojamų nuotraukų šaltinis yra Lietuvos valstybės istorijos archyvas, todėl autorius knygos pristatymą visuomenei pageidavo pradėti LVIA.

Šioje knygoje apie fotografo gyvenimą, veiklą ir dalyvavimą 1863 m. sukilime skaitytojai taip pat sužinos daug intriguojančių faktų apie to laikmečio kasdienybę ir sukilimo eigą Vilniaus gubernijoje.

Naujienos