Sveiki atvykę į „Vilnijos vartus“!

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ – naujas muziejus Vilniuje

Sostinėje, Užupyje, duris atveria naujas privatus muziejus – Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“. Jame bus eksponuojama per 7 tūkst. su Lietuvos istorija susijusių meno darbų, apimančių laikotarpį nuo XV amžiaus iki šių dienų.

Anot muziejaus iniciatoriaus advokato Rolando Valiūno, pavadinimas „Tartle“ škotų kalba reiškia jausmą. „Tai jausmas, kai kažką matai pažįstamo, bet niekaip negali prisiminti kur. Dauguma mūsų meno darbų bus būtent tokie, pradedant Vilniaus vaizdais ir kitais. Manome, kad tas jausmas skatins ir pažinimo norą“, – BNS sakė R. Valiūnas. Anot jo, pagrindinė muziejaus misija bus priminti paprastų piliečių primirštą Lietuvos istorijos tarpsnį, t. y. laikotarpį tarp Žalgirio mūšio 1410 m. ir 1918 m. Lietuvos valstybės atkūrimo.

Muziejuje bus per 7 tūkst. eksponatų, iš jų – apie tūkstantį tapybos darbų, 390 skulptūrų, apie 500 senųjų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) žemėlapių, apie 2 tūkst. senųjų knygų, išleistų iki 1905 metų. Taip pat įvairūs sidabro dirbiniai,  ginklai, įskaitant keturias XVII amžiaus patrankas, LDK Didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Augusto II (stipriojo) medžioklinius pistoletus, kitos su Lietuva susijusios vertybės.

Anot R. Valiūno, muziejuje bus ir šiuolaikiniam menui skirta ekspozicija, apimsianti platesnį, tarptautinį kontekstą: nuo litvako Žako Lipšico iki šiuolaikinio austrų menininko Erwino Wurmo (Ervino Vurmo) skulptūrų. Jos su kitomis skulptūromis bus eksponuojamos dviejuose skulptūrų kiemeliuose. Kolekcionierius sako, kad apie pusė darbų yra atkeliavę iš įvairių užsienio aukcionų, galerijų, parduotuvių, likusi dalis įsigyta Lietuvoje. Meno kolekciją E. Valiūnas rinko kartu su verslo partneriais, prie jos kūrimo prisidėjo ir įvairūs mecenatai.

Muziejus lankytojams bus atidarytas nuo spalio vidurio, prieš tai užsiregistravus internetu. Bilietas kainuos 7 eurus, senjorams ir vaikams – perpus pigiau. Muziejuje lankytojams talkins gidas. Iki tol visą rugsėjį centre bus leista lankytis menotyrininkams.

Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/pramogos/parodos/naujame-muziejuje-vilniuje-per-7-tukst-meno-ir-istoriniu-eksponatu/ .

Naujienos