Sveiki atvykę į „Vilnijos vartus“!

Paskaitų ciklas „Pasivaikščiojimai po Vilnių ir jo apylinkes. Fotografija atskleidžia istoriją“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas dovanoja kelionę laiku į praeitį. Vienas geriausių Lietuvos fotografijos žinovų kviečia visus fotografijos mėgėjus ir profesionalus, krašto istorija besidominčius smalsius, siekiančius žinių žmones, senosios architektūros mėgėjus į dešimties paskaitų ciklą, pavadintą „Pasivaikščiojimai po Vilnių ir jo apylinkes. Fotografija atskleidžia istoriją 1–10“.

„Šiame paskaitų cikle pristatysiu 80 temų apie Vilniaus istorinius, religinius, paveldosaugos objektus, apie tai, kas buvo, bet dabar jau pranyko ar neatpažįstamai pasikeitė. Per kiekvieną paskaitą peržiūrėsime apie 160 fotografijų, o nesant aptariamo laikotarpio fotografijų – graviūras, piešinius, akvareles ir kt. Be to, pasitelksime mažai žinomą ar visai naują tekstinę medžiagą. Susipažinsime su dokumentais, sužinosime ne tik daug istorinių faktų, bet ir legendų, pasakojimų“, – žada paskaitų autorius S. Žvirgždas.

Kiekvieną trečiadienį nuo sausio iki kovo mėnesio paskaitose bus pasakojama apie Gedimino pilies kalną, Radvilų rūmus, Katedros aikštę, karališkąją kriptą, caro laikų rusiškus paminklus, nugriautas bažnyčias ir koplytėles, Šv. Kristoforo skulptūrą, Juozapo Montvilos paminklą, Pranciškonų bažnyčią, Vilniaus arkas, Šv. Kazimiero bažnyčią, Šv. Paraskovijos (Piatnicos) cerkvę, Lukiškių aikštę, Vilniaus geležinkelio stotį, Vilniaus miesto sieną ir vartus, hidroelektrinę, arklių tramvajų, Panerių geležinkelio tunelį ir dar daugybę kitų objektų.

Klausydami S. Žvirgždo paskaitų, gausite unikalią galimybę per senąsias fotografijas ir kitus dokumentus pažinti praeities Vilnių ir jo apylinkes.

Trumpai apie paskaitų ciklą

Data: sausio 10, 17, 24, 31 d., vasario 7, 14, 21, 28 d., kovo 7, 14 d.
Laikas: 17.30 val.
Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius), Konferencijų salė, V a., vasario 21 d. – Renginių erdvė, III a.
Įėjimas laisvas

Daugiau informacijos: https://www.madeinvilnius.lt/vilniaus-istorija/proga-pasivaikscioti-po-istorini-vilniu-ir-jo-apylinkes/ .

Naujienos