Sveiki atvykę į „Vilnijos vartus“!

Užupio žydų senosios kapinės: praeities atspindžiai ir istorijos

Rugsėjo 3 d. kviečiame į ekskursiją „Užupio žydų senosios kapinės: praeities atspindžiai ir istorijos“!

Tradiciškai viena iš pilnavertiškam žydų bendruomenės egzistavimui tam tikroje vietovėje sąlygų buvo teisė turėti atskiras konfesines kapines. Uždarius pirmąsias Vilniaus žydų bendruomenės kapines Šnipiškėse, Vilniaus ir aplinkinių vietovių žydai nuo XIX a. 4 dešimt. pradžios pradėti laidoti už miesto ribų išskirtame naujame kapinių sklype Zarzecze priemiestyje (dab. Užupis). Kiek ilgiau nei šimtmetį veikusiose kapinėse palaidota apie 70 tūkst. žmonių, tai – didžiausios žydų kapinės Lietuvoje.

Kaip atrodė ir kuo išskirtinis šis nekropolis? Ką apie pačią žydų bendruomenę byloja jos kapinės? Visa tai sužinosite apsilankę šioje ekskursijoje.

Ekskursijos trukmė – 1.5 val.

Vieta: Olandų g. 22, Vilnius (dalyviai renkasi prie Vilniaus Užupio žydų kapinių memorialo)

DALYVIŲ SKAIČIUS RIBOTAS

Todėl norinčius dalyvauti prašome užsiregistruoti el. paštu info@jewishstudies.lt nurodant savo vardą, pavardę, ekskursijos pavadinimą ir telefono numerį. Registruotis galima ir telefonu +370 678 10013, tik tokiu atveju be vardo, pavardės, ekskursijos pavadinimo – nurodykite ir el. pašto adresą.

One final note about poetry format the above tips are based on the experiences essays online using https://justbuyessay.com of writer’s relief in helping poets publish their poems in literary magazines since 1994

Naujienos