Naujienlaiškis kraštotyrininkams

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, sumaniusi leisti „Naujienlaiškį kraštotyrininkams“, tikisi bent šiek tiek užpildyti informacijos apie bibliotekinę kraštotyrą spragą.

Kraštotyros darbas bibliotekoje iš esmės yra tai, kuo viena biblioteka skiriasi nuo kitos. Kai suprantama šio darbo reikšmė ir šiam darbui priskiriami kompetentingi darbuotojai – tai puikiai pasitarnauja įstaigos žinomumui ir teigiamai bendruomenės nuomonei apie biblioteką.

Kraštotyros darbas tradiciškai dirbamas visose viešosiose bibliotekose. Šis darbas numatytas Bibliotekų įstatyme ir viešųjų bibliotekų nuostatuose. Bibliotekinės kraštotyros objektas – rašytinis paveldas, šio darbo tikslas – informacijos kaupimas ir sklaida.

Antrajame naujienlaiškio numeryje rašome apie veiklos patirtį – apie kultūrinę edukaciją, apie kraštotyros darbus; pateikiame patarimų apie bibliotekos metraščių rašymą; apžvelgiame straipsnį iš JAV bibliotekininkų spaudos apie kraštotyrinių kolekcijų formavimą; pristatome atmintinų metų sąrašus. 2021 metams einant į pabaigą galima pasidžiaugti, kad šiemet kraštotyra bibliotekose nebuvo pamiršta – šia tema vyko seminarai, konferencija.

Naujienlaiškio turinį parengė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė.

Kviečiame skaityti 2021 metų Naujienlaiškį kraštotyrininkams Nr. 2: https://amb.lt/regionas/data/public/uploads/2021/12/naujienlaiskis-krastotyrininkams-nr.-2.pdf.

Dalintis straipsniu: