Edukacinis renginys „Neužrašytos Vilnijos istorijos: prie samovaro“

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka (Vilnius, Trakų g. 10) rugsėjo 29 d. 15 val. kviečia į edukacinį renginį „Neužrašytos Vilnijos istorijos: prie samovaro“.
Kviečiame klausytis Vilniaus krašto žmonių prisiminimų ir dalytis jais! Šį kartą į edukacinį užsiėmimą papasakoti savo istorijos atvyks Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Literatūros fakulteto dekanas JONAS KIRTIKLIS. Pasakojimo tema – prisiminimai apie šeimą, apie gyvenimą tremtyje. Pasakotojas pateiks įdomių nuotraukų.
Pokalbiai su savo kraštiečiais vyksta jaukioje aplinkoje gurkšnojant arbatą iš samovaro. Kadangi ne visos istorijos yra prieinamos skaityti, norėtume paskatinti bendruomenės narius aktyviau dalintis asmeniniais šaltiniais, užrašyti prisiminimus, pasidalinti nuotraukomis.
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka tęsia kraštotyros edukacijų ciklą „Neužrašytos Vilnijos istorijos“. Į jas kviečiami įdomūs pašnekovai ir visi, mėgstantys pasakoti ar klausytis istorijų. Edukacijų metu suteikiame žinių apie asmeninę raštiją – egodokumentus (dienoraščius, prisiminimus, laiškus, nuotraukas ir kt.), pasakojame, kaip jie turėtų būti tvarkomi ir kur kaupiami.
Asmeniniai istorijos liudijimai yra svarbūs. Mūsų prisiminimai susiję su įvykiais gimtinėje, su savo krašto žmonėmis. Tie prisiminimai dažnai būna įdomūs ne tik mums, bet ir kitiems. Kiekvienas turime įdomių istorijų, pasidalinkime jomis – tai įdomu!
Ateikite, atsineškite ir savų istorijos liudijimų. Lauksime!
Primename, kad renginiuose reikalingas galimybių pasas. Kviečiame registruotis tel. (8 5) 2622121 arba el. p. [email protected]
Dalintis straipsniu: