Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka dalyvavo XX Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydyje

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka rugsėjo 9-10 dienomis dalyvavo XX Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydyje, kuris vyko nuostabiame Veiviržo slėnyje, gamtos ir ramybės apsuptyje. Šį dvidešimtą sąskrydį organizavo Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka ir kvietė dalyvauti Klaipėdos, Tauragės, Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų komandas.

Programa buvo labai turininga. Vos atvykus į sutartą vietą, kiekviena komanda turėjo atlikti keletą užduočių, o atlikus jas galėjo ramiai ruoštis šių metų užduoties pristatymui. Sąskrydžio atidarymo ceremonijoje sveikinimo kalbas sakė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas, Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Ligita Liutikienė, Veiviržėnų seniūnijos seniūnė Edita Sluckienė, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja laikinai einanti direktoriaus pareigas Diana Ciparienė.

Šių metų užduotis skambėjo taip – „Pamaitink bibliotekininką“. Siekiant populiarinti lietuvišką virtuvę, Lietuvos papročius ir tradicijas, sąskrydžio dalyviai turėjo paruošti ir pristatyti lietuvišką patiekalą. Garbinga komisija rinko tradiciškiausio, originaliausio ir gražiausio patiekalo laimėtojus, kurie vakaro metu buvo apdovanoti prizais.

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos komanda, pasidabinusi lietuvių tautiniais drabužiais, pristatė lietuviškus vestuvinius patiekalus. Bibliotekos kiemelyje galima buvo paragauti kmynų giros, Vilniaus rajono gyventojos pagaminto didelio šakočio, mėsos patiekalų ir kitų skanėstų. Komisija ir visi dalyviai susipažino su šakočio atsiradimo istorija ir išgirdo kitų įdomybių. Stengtis buvo verta, nes Vilniaus rajono savivaldybės biblioteka gavo „Stilingiausios bibliotekos“ titulą.

Po patiekalų pristatymo ir degustacijos visi, pasiraitę rankoves, dalyvavo linksmosiose estafetėse. Stipriai pasportavę, bibliotekininkai kartu su lektoriumi mokėsi groti būgnais, šoko ir dainavo su grupe „Pečius griūn“. Vakare, įteikus visas padėkas ir apdovanojimus, sąskrydžio dalyviai susirinko prie šventinio laužo ir stebėjo fejerverkus.

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka dėkoja sąskrydžio organizatoriams už kvietimą dalyvauti, už puikiai suorganizuotą renginį ir visiems kolegoms už prasmingai praleistą laiką kartu.

Informaciją pateikė Irena Baranovskaja (Vilniaus RSCB)

Nuotraukos iš renginio akimirkų

Dalintis straipsniu: