Aleksandras Laucevičius

Aleksandras Laucevičius. Nuotr. iš kn.: Visuotinė lietuvių enciklopedija. – Vilnius, 2007. – T. 11, p. 605.

Aleksandras Laucevičius. Nuotr. iš kn.: Visuotinė lietuvių enciklopedija. – Vilnius, 2007. – T. 11, p. 605.

1974 m. baigęs Vilniaus universitetą pradėjo dirbti Eksperimentinės ir klinikinės medicinos institute, vėliau  vadovavo Kardiologijos klinikai, Kardiologijos ir angiologijos centrui, nuo 2003 m. – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generalinis direktorius. Kartu dėsto Vilniaus universitete, yra profesorius.

Mokslininkas aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautinių kardiologų draugijų, tarybų darbe, skelbia mokslinius straipsnius, kuria ir įgyvendina projektus, rašo vadovėlius studentams [1].

Profesoriaus iniciatyva jo vadovaujamoje vienoje didžiausių šalies gydymo įstaigų įgyvendintas Europos struktūrinių fondų projektas „Rytų ir pietryčių Lietuvos gyventojų sergamumo ir mirštamumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimas modernizuojant ir optimizuojant sveikatos priežiūros sistemos infrastruktūrą bei teikiamas paslaugas“ [2, 4].

Iškiliam medikui suteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas, jis apdovanotas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklu. 2008 m. už pagarbą žmogui ir medicinai jam įteikta Šv. Kristoforo statulėlė [3].

„Iš tiesų jaučiuosi esąs Vilniaus pilietis ir patriotas. Visa, kas vyksta vilniuje, man yra svarbiausia. Labai myliu savo miestą, pažįstu kiekvieną jo kampelį. Išskyrus labai trumpus periodus niekad nesu gyvenęs kitur. Ir visą laiką norėčiau būti čia.“, –  kalbėjo garbus medikas, atsiimdamas Šv. Kristoforo apdovanojimą [3].

Apie A. Laucevičių rašoma „Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje“ [1], periodikoje. Yra informacijos internete.

Literatūra ir šaltiniai

1. Aleksandras Laucevičius. Visuotinė lietuvių enciklopedija. – Vilnius, 2007. – T. 11, p. 605.
2. Laucevičius, Aleksandras. Aleksandras Laucevičius: „Santariškės garsins Lietuvą” : [pokalbis su Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generaliniu direktoriumi A. Laucevičiumi] / kalbėjosi Algirdas Valentas. – Iliustr. // Lietuvos sveikata. – 2009, saus. 8-14 (Nr.1), p. 7.
3. Šv. Kristoforo statulėlės – už meilę miestui. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – 2008, gruod. 19, priedas „Sostinė”, p. 3.
4. Tapinienė, Rasa. Vilties namų valdytojas. – Iliustr. // Fortuna privata. – 2008, Nr. 10, p. 28-32.

Parengė: Aušra Asauskienė (VAVB), 2010

Dalintis straipsniu: