Nuo 1964 m. pedagogė gyvena Vilniuje. Vilniaus Tuskulėnų vidurinėje mokykloje (anksčiau – Vilniaus 31-oji vidurinė mokykla) pradėjo dirbti 1969 m. [2]
E. Valančienė bendradarbiauja rengiant geografijos vadovėlius, pratybų sąsiuvinius, atlasus, recenzuoja geografijos mokslo leidinius. Pedagogė yra aktyvi švietimo reformos, mokymo programų kūrėja. Ji skaito paskaitas geografijos mokytojams, organizuoja geografijos konkursus ir olimpiadas, rengia jų užduotis. Nuo 2003 m. – nepriklausoma ekspertė. 18 metų dirbo ekskursijų vadove po Vilnių ir Lietuvą [2].
2002 m. už nuopelnus švietimui Elena Valančienė buvo apdovanota Šv. Kristoforo statulėle [1, 2]. Savo pamokose ir vadovėliuose moksleiviams pedagogė pasakoja apie Vilnių [1].
Atsiimdama apdovanojimą, mokytoja kalbėjo: „Noriu, kad moksleiviai pažintų miestą, kuriame gyvena. Šv. Kristoforas įpareigojo mane dar daugiau dėmesio skirti Vilniui. Laisvalaikiu man tenka pasivaikščioti su turistais po Vilniaus senamiestį. Jei tik galiu, nuvedu juos į Šv. Petro ir Povilo bažnyčią, kur stovi Šv. Kristoforo statula, ir stengiuosi paaiškinti jos reikšmę“ [3].
Apie E. Valančienę rašoma enciklopediniame žinyne „Lietuvos geografai“ [2], leidiniuose „Kas yra kas Lietuvoje“ (įvairių metų), „Kas yra kas Vilniaus apskrityje, 2003“ (Kaunas, 2003), periodikoje.
Literatūra ir šaltiniai
1. Jarmalis, Saulius. Vilnius dėkojo Šv. Kristoforo statulėlėmis. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – 2002, gruod. 23, p. 14.
2. Valančienė (Savickaitė) Elena: [biografija]. – Portr. // Lietuvos geografai: enciklopedinis žinynas. – Vilnius, 2007. – P. 275-276.
3. Vijeikytė, Alma. Mokytojos Elenos valanda. – Portr. // Dialogas. – 2003, saus. 3, p. 5.
Parengė: Aušra Asauskienė (VAVB), 2009