1972 m. baigusi Vilniaus universitetą, pradėjo dirbti VU Akušerijos ir ginekologijos klinikoje, nuo 1994 m. – jai vadovauja. Profesorė dėsto Vilniaus universitete, viena ir su kitais autoriais išleido knygas „Vilniaus universiteto Akušerijos katedrai 200 metų”, „Šeimos gydytojo vadovas”, „Akušerija ir ginekologija šeimos gydytojo praktikoje”, „Šeimos sveikatos enciklopedija”, „Akušerijos ir ginekologijos praktikos vadovas”, „Moters sveikatos ir grožio enciklopedija”, paskelbė dešimtis mokslinių straipsnių [1].
Gražina Drąsutienė apdovanota Gedimino ketvirto laipsnio ordinu, 2009 m. „Už akademinę išmintį ir moterišką kantrybę kovoje už gyvybės stebuklą“ jai įteikta Šv. Kristoforo statulėlė [2, 4].
„Norėjau studijuoti tik Vilniaus universitete. Vilnius man buvo šventas miestas, o universitetas – miesto šventovė.Tai senas tradicijas turintis universitetas, kuris mane labai žavėjo. Džiugu, kad iki šiol esu čia.
Šv. Kristoforo apdovanojimas – tai ne vien manęs įvertinimas. Šv. Kristoforas skirtas visam kolektyvui. Akušerijos ir ginekologijos klinikos darbuotojai verti tik gerų žodžių“, – atsiimdama garbingą apdovanojimą kalbėjo daktarė [3].
Apie G. Drąsutienę rašoma leidinyje „Kas yra kas. Lietuvos moterys“ [1], periodikoje.
Literatūra ir šaltiniai
1. Drąsutienė Gražina Stanislava. – Portr. // Kas yra kas. Lietuvos moterys. – Vilnius, 2007. – P. 112.
2.Drąsutienė Gražina. Naujai gyvybei paskirtas gyvenimas: [pokalbis su gydytoja G. Drąsutiene /kalbėjosi] Laura Čyžiūtė. – Iliustr. – Vilniaus diena. – 2010, vas. 6, p. 3.
3. Šv. Kristoforo laureatai nesijaučia išskirtiniais miesto gyventojais. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – 2009, gruod. 31, priedas „Sostinė”, p. 2-3.
4. Valinskienė, Aida. Įvertinta kova už gyvybės stebuklą. – Portr. // Respublika. – 2010, saus. 11, p. 11.
Parengė: Aušra Asauskienė (VAVB), 2010