Petronėlė Valatkevičienė

Petronėlė Valatkevičienė. Nuotr. iš kn.: Kas yra kas Lietuvoje, 2009. – Vilnius, 2009, p. 1292.

Petronėlė Valatkevičienė. Nuotr. iš kn.: Kas yra kas Lietuvoje, 2009. – Vilnius, 2009, p. 1292.

P. Valatkevičienė yra baigusi ekonomikos mokslus Vilnaus universitete. Į Vilniaus kūdikių namus ji atėjo dirbti savo iniciatyva iš Vilniaus miesto savivaldybės, palikusi departamento direktorės pareigas. Įstaigos vadovės pastangomis kūdikių namai buvo rekonstruoti, pagerėjo vaikų gyvenimo sąlygos, sumažėjo sergamumas. Čia pritaikyta vaikų sveikatos ankstyvos korekcijos ir reabilitacijos programa, diegiami pažangūs darbo metodai, daugelis vaikų atranda naujas šeimas ar sugrįžta gyventi pas tėvus [2, 3]. Dabar P. Valatkevičienė yra Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė.

2008 m. Petronėlė Valatkevičienė buvo apdovanota Šv. Kristoforo statulėle „už didelį rūpestį mažaisiais miestelėnais“, ilgametį pasiaukojantį darbą su likimo nuskriaustais vaikais [1].
Tais pačiais metais jai  buvo įteiktas žurnalo „Moteris” apdovanojimas kaip „Lietuvos Metų Moters 2008″ nominacijos „Metų nematomas darbas” laureatei [3].

Apie P. Valatkevičienę rašoma leidiniuose „Kas yra kas Lietuvoje“ (įvairių metų), „Kas yra kas Vilniaus apskrityje, 2003“ (Kaunas, 2003), spaudoje. Yra informacijos internete.

Literatūra ir šaltiniai

1. Šv. Kristoforo statulėlės – už meilę miestui. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – 2008, gruod. 19, priedas „Sostinė”, p. 3.
2. Valatkevičienė, Petronė. Nemeilės vaikai: [pokalbis su Vilniaus kūdikių namų direktore P. Valatkevičiene / kalbėjosi] Živilė Makauskienė. – Iliustr., portr. // Pasaulio lietuvis. – 2005, Nr. 3, p. 9-12.
3. Valatkevčienė, Petronėlė. Šventa keistuolė: [pokalbis su Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktore P. Valatkevičiene / užrašė] Virginija Majorovienė. – Iliustr. // Moteris. – 2009, Nr. 8, p. 106-109.

Parengė: Aušra Asauskienė (VAVB), 2010

Dalintis straipsniu: