Lina Norkienė (Jarošūnaitė)

Lina Norkienė. Nuotr. iš leid.: Mūsų žodis. – 2016, Nr. 1, I viršelis

Lina Norkienė. Nuotr. iš leid.: Mūsų žodis. – 2016, Nr. 1, I viršelio p.

Mokyklą pradėjo lankyti Pakruojyje, vėliau mokėsi Vilniaus aklųjų ir silpnare­gių mokykloje. Baigė Panevėžio Jo­no Švedo pedagoginę mokyklą – įgyven­dino savo svajonę tapti pradinių klasių mokytoja. Studijavo socialinius mokslus. Dainavo  aklųjų chore „Vilnius“ [2]. 1996 m. Linai Norkienei (Jarošūnaitei) buvo suteiktas tautodailininkės vardas.

Nuo 2001 m. L. Norkienė vadovauja Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro rankdarbių ir tautodailės klubui „Vaivos juosta“. Megzti pradėjo dar besimokydama Pakruojo vidurinėje mokykloje, mezgimo paslapčių išmoko iš mamos. Dabar moko megzti aklas ir silpnareges moteris. Dalyvauja parodose. Kuria ne tik drabužius ar aksesuarus, bet ir taktilines knygeles regos sutrikimų turintiems vai­kams, kad jie lytėdami išmoktų pažinti pa­saulį, skaityti. Rankdarbių pavyzdžiai su darbo eigos aprašymais spausdinti  rankdarbių žurnaluose [1].

2014 m. L. Norkienės liečiamųjų knygelių paroda vyko LR Seime, Lietuvos edukologijos universitete (LEU) [3].
Apie Liną Norkienę (Jarošūnaitę) rašoma  periodikoje, internete.

Vilniuje esančiame Lietuvos aklųjų istorijos muziejuje (Skroblų g. 10) yra L. Norkienės megztų taktilinių knygelių regos sutrikimų turintiems vaikams. Vilniuje, Lietuvos aklųjų bibliotekos, tiflorytos skyriuje (Skroblų g. 10) saugomi leidiniai apie tautodailininkę.

Literatūra ir šaltiniai

1. Červokienė, Daiva. Silpnaregėms nesunku megzti: [apie Liną Norkienę] // Valstiečių laikraštis. – 2004, kovo 6, Nr. 19, priedas „Sodietė“, p. 20.
2. Lisauskienė, Raminta. Rankdarbiai, kurie nuspalvina gyvenimą // Šeimininkė. – 2010, lapkr. 3–9 (Nr. 44), p. 20.
3. Valenta, Alvydas. Skaitykite, lieskite, juskite: [apie L. Norkienės pagamintas knygeles akliems ir silpnaregiams vaikams] // Mūsų žodis. – 2016, Nr. 1, p. 17-19; Prieiga per internetą: <http://www.musuzodis.lt/mz/201601/str08.htm>.

Parengė: Ina Praprovienė (LAB), 2016

Dalintis straipsniu: