Mokyklą pradėjo lankyti Pakruojyje, vėliau mokėsi Vilniaus aklųjų ir silpnaregių mokykloje. Baigė Panevėžio Jono Švedo pedagoginę mokyklą – įgyvendino savo svajonę tapti pradinių klasių mokytoja. Studijavo socialinius mokslus. Dainavo aklųjų chore „Vilnius“ [2]. 1996 m. Linai Norkienei (Jarošūnaitei) buvo suteiktas tautodailininkės vardas.
Nuo 2001 m. L. Norkienė vadovauja Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro rankdarbių ir tautodailės klubui „Vaivos juosta“. Megzti pradėjo dar besimokydama Pakruojo vidurinėje mokykloje, mezgimo paslapčių išmoko iš mamos. Dabar moko megzti aklas ir silpnareges moteris. Dalyvauja parodose. Kuria ne tik drabužius ar aksesuarus, bet ir taktilines knygeles regos sutrikimų turintiems vaikams, kad jie lytėdami išmoktų pažinti pasaulį, skaityti. Rankdarbių pavyzdžiai su darbo eigos aprašymais spausdinti rankdarbių žurnaluose [1].
2014 m. L. Norkienės liečiamųjų knygelių paroda vyko LR Seime, Lietuvos edukologijos universitete (LEU) [3].
Apie Liną Norkienę (Jarošūnaitę) rašoma periodikoje, internete.
Vilniuje esančiame Lietuvos aklųjų istorijos muziejuje (Skroblų g. 10) yra L. Norkienės megztų taktilinių knygelių regos sutrikimų turintiems vaikams. Vilniuje, Lietuvos aklųjų bibliotekos, tiflorytos skyriuje (Skroblų g. 10) saugomi leidiniai apie tautodailininkę.
Literatūra ir šaltiniai
1. Červokienė, Daiva. Silpnaregėms nesunku megzti: [apie Liną Norkienę] // Valstiečių laikraštis. – 2004, kovo 6, Nr. 19, priedas „Sodietė“, p. 20.
2. Lisauskienė, Raminta. Rankdarbiai, kurie nuspalvina gyvenimą // Šeimininkė. – 2010, lapkr. 3–9 (Nr. 44), p. 20.
3. Valenta, Alvydas. Skaitykite, lieskite, juskite: [apie L. Norkienės pagamintas knygeles akliems ir silpnaregiams vaikams] // Mūsų žodis. – 2016, Nr. 1, p. 17-19; Prieiga per internetą: <http://www.musuzodis.lt/mz/201601/str08.htm>.
Parengė: Ina Praprovienė (LAB), 2016